Ia huq Sali Berisha, e akuzon Edi Ramën për asfaltin “copë-copë” në Malishevë

17:56 | 13 Janar 2021

Sali Berisha ka vazhduar edhe sot akuzat në drejtim të kryeministrit shqiptar, Edi Rama.

Por këtë herë Berisha duket se gaboi në momentin kur iu drejtua Ramës, për problemet që u shfaqën në asfalt, pas vërshimeve.

Berisha akuzoi Ramën që iu publikua një fotografi e rrugëve të shtruara në qeverisjen e tij nga mediat e huaja, por në fakt fotografia në fjalë është e rrugëve në Kosovë, saktësisht në Malishevë, transmeton lajmi.net.

Sali Berisha e quan Ramën, Edvin Hajduti, teksa ia huq keq për publikimin e fotografisë.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Mediat austriake publikojne foto dhe tallen me rruget e Edvin Hajdutit!

Ato asfaltohen jashte çdo standarti duke duke hedhur asfalt shkel e shko mbi, kurse fondet e shtresave nen asfalt vidhen dhe ndahen me pushtetare! Kjo eshte nje foto e publikuar ne mediat austriake. Sb./Lajmi.net/