Vozitësi i Monegasque, Leclerc pozitiv me COVID-19

15:28 | 14 Janar 2021

Shoferi i Mongegasque që bën gara në Formula 1, Charles Leclerc ka konfirmuar se është i prekuri i radhës me COVID-19.

Leclerc ka konfirmuar se simptoma mesatare dhe ndihet mirë, derisa është izoluar në Monaco, shkruan lajmi.net.

Ai përmes një postimi në Instastory konfirmoi prekjen me COVID-19.

“Përshëndetje djem. Shpresoj që jeni duke qëndruar sigurt. Dua t’iu njoftoj se kam testuar pozitiv me COVID-19”.

“Jam duke u testuar me skuadrën dhe ndjekur protokollin. Fatkeqësisht kam pasur kontakt me çështje pozitiv dhe menjëherë jam izoluar. Testi doli pozitiv”.

“Jam duke u ndjerë mirë dhe kam simptoma mesatare. Do qëndrojë i izoluar në shtëpinë time në Monaco me rregullat e autoriteteve lokale”, shkroi ai./Lajmi.net/